Společně měníme svět

Cílem projektu je podpora a rozvoj dobrovolnické spolupráce v rámci činnosti IQ Roma servisu, a to zejména v oblasti vzdělávání, volného času a osobnostního rozvoje Romů ohrožených sociálním vyloučením.

Dobrovolníci jsou do aktivit organizace zapojování na následujících pozicích: asistent/lektor doučování, lektor volnočasového kroužku, lektor zájmového workshopu (v tématech prevence, osobnostního rozvoje nebo volného času), lektor sportovních aktivit, asistent speciálních akcí a komunitních setkání. Zvláštní kategorii dobrovolnické spolupráce pak tvoří mentoring, což je program intenzivní individuální podpory zejména středoškolských romských studentů.

V projektu se zaměřujeme jednak na zvýšení počtu dlouhodobě spolupracujících dobrovolníků v dalších obcích Jihomoravského kraje, kde působíme (mimo Brno), jednak na odborný rozvoj a podporu stávajících dobrovolníků ve všech lokalitách naší působnosti.

zobrazit více informací

Finanční podpora: Projekt je realizován za finanční podpory Ministerstva vnitra ČR

Kontaktní osoba za IQ Roma servis, z.s.: Mgr. Andrea Macháčová

 

e-mail: andrea.machacova@iqrs.cz

tel: 543 213 310

Doba realizace: 
01/2017 - 12/2017
Donátoři:


Facebook Twitter Youtube More...


Aktuality projektu

24
Črv

FOND AVEN AMENCA - PŘIHLASTE SVŮJ VLASTNÍ PROJEKT

Máte v plánu v roce 2017 uspořádat nějakou akci, nebo chcete dlouhodoběji provozovat činnost, která podporuje naplňování vize a poslání IQ Roma servisu a potřebujete na ni peníze? Je Vám 18 či více let? Bude se akce, kterou plánujete, konat v lokalitách, kde působí IQRS (aktuálně Brno, Břeclav, Mikulov, Lanžhot, Vyškov, Zastávka, Bučovice)?

Facebook Twitter Youtube More...
Číst dál →