Centrum integračních služeb

Celý název projektu: Centrum integračních služeb (Sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi)

IQ Roma servis, z.s. je registrovaným poskytovatelem sociálních služeb a službu SAS poskytuje v Břeclavi, Brně  a v dalších obcích Jihomoravského kraje. Cílovou skupinou služby jsou rodiny ohrožené sociálním vyloučením a to především romského původu, které se potýkají s existenčními, ale také výchovnými a vzdělávacími potížemi. Cílem služby je díky koordinované a zacílené spolupráci s dalšími subjekty (pokud je to vhodné) a profesionálními službami podpořit v romských rodinách pozitivní změnu v oblasti bydlení (udržení stávajícího bydlení či zajištění nového), zadluženosti a finanční situace rodiny, zaměstnanosti (uplatnění na trhu práce), péči a vzdělávání dětí (rozvoj rodičovských kompetencí, ale také větší úspěšnost dětí a mládeže na základních a středních školách) a rozvoj jejich zdravých návyků v oblasti trávení volného času. Pracovníci služby se také aktivně podílejí na koncepčních a systémových aktivitách (komunitní plánování sociálních služeb, Lokální partnerství) a v tomto ohledu přebírají klíčové role.

zobrazit více informací

Finanční podpora:

Projekt je realizován za podpory Ministerstva práce a sociálních věcí ČR, Statutárního města Brna a měst Vyškov, Břeclav, Bučovice, Zastávka.

 

Kontaktní osoby:

Karolína Laubová (pro Břeclav)

tel.: +420 777 479 877

e-mail: karolina.laubova@iqrs.cz

 

Silvie Elsnerová (pro obce Jihomoravského kraje)

tel.: +420 774 898 817

e-mail: silvie.elsnerova@iqrs.cz

 

Denisa Sedláčková (pro Brno)

tel.: +420 733 127 470

e-mail:denisa.sedlackova@iqrs.cz

Doba realizace: 
Dlouhodobý projekt, který je každoročně aktualizován (aktuálně: 1. 1. 2020 - 31. 12. 2020).
Donátoři:Facebook Twitter Youtube More...


Aktuality projektu

02
Čer

Terénní pracovník/ce v Břeclavi a Mikulově

Lokalita:
Oblast výběrového řízení: 
IQ Roma servis, respektovaná a stabilní organizace, hledá do svého týmu v Břeclavi Terénního pracovníka/ci. Spolupracujeme s rodinami a jednotlivci na řešení jejich životní situace, vedeme klienty/ky ke stabilizaci jejich života a současně chceme zvyšovat občanskou angažovanost a hrdost Romů/ek. Staňte se součástí našeho týmu a naší vize! Životopisy a motivační dopisy zasílejte emailem na prace@iqrs.cz, s označením předmětu „VŘ-Terénní pracovník/ce Břeclav".
Facebook Twitter Youtube More...
Číst dál →
01
Čer

Sociální pracovník/ice pro Jihomoravský kraj

Oblast výběrového řízení: 
Chcete se stát členem týmu pracovníků a poskytováním kvalitní sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi, podpořit možnosti Romů žít důstojný život v širší společnosti? Jste angažovaný člověk s chutí bojovat proti předsudkům a diskriminaci? Staňte se součástí našeho týmu a naší vize!
Facebook Twitter Youtube More...
Číst dál →


Články projektu

11
Lis

IQ Roma servis na sedmém ročníku Veletrhu sociálních služeb

Lokalita:
Veletrh sociálních služeb je akce, kterou každoročně pořádá město Břeclav a jejímž cílem je, aby sociální služby, působící ve městě seznámily zájemce se svou prací.
Jako každý rok, měl svůj stánek i IQ Roma servis, z.s., který kolemjdoucím představoval aktivity, které se nabízejí na břeclavské pobočce.
 
Návštěvníci akce se kromě informací a propagačních materiálů mohli u našeho stánku naučit základy žonglování nebo ochutnat romskou kuchyni a její tradiční pokrmy jako Hulubky nebo Marikle.
Facebook Twitter Youtube More...
Číst dál →
25
Zář

Cigi Cigi Cirkus v Břeclavi

Lokalita:
Programy: 
Dámy a pánové, cirkus přijel!
Facebook Twitter Youtube More...
Číst dál →