Ve dnech 15.7.-16.7. 2016 se uskutečnila vzdělávací exkurze studentů programu Gendalos do Vídně. Studenti prožili dva dny plné poznávaní a vzdělávání. Měli možnost projít se historickým centrem města, navštívit Muzeum hudby, pokochat se krásou Schönbrunnských zahrad a na chvíli se proměnili v mladé badatele zkoumající veřejné mínění.

Část studentů vzdělávacího programu Gendalos společně s pedagogy programu prožila ve Vídni dva dny nabité poznáváním. První den studenti absolvovali komentovanou prohlídku historického centra města. V druhé půlce dne se proměnili v mladé výzkumníky. Mezi svými rakouskými vrstevníky zjišťovali odpověď na otázku: Je podle vás důležité být obklopen lidmi z jiných kultur? Večerní program exkurze se nesl v rytmech hudby. Studenti totiž navštívili Muzeum hudby, které nabízelo mnoho interaktivních způsobů jak se něco dozvědět o složení zvuku a jeho fungování, skládání hudby a hudebních skladatelích. Druhý den byl věnovaný návštěvě zahrad zámeckého komplexu Schönbrunn. Součástí tohoto komplexu je i ZOO, kterou si studenti rovněž nenechali ujít.  

Vzdělávací a rozvojové exkurze jsou jednou z mnoha aktivit vzdělávacího programu Gendalos. V rámci tohoto programu probíhají i dalšími aktivity jako je poradenství ve výběru SŠ a VŠ, skupinové a individuální doučování, poradenství v oblasti stipendijních fondů, pravidelná motivační setkání.

Program Gendalos funguje pod zapsaným spolkem IQ Roma servis již od roku 2012. Vznikl na základě potřeby intenzivnější podpory mladých romských studentů. Jeho hlavním posláním je podpora vzdělávání motivovaných a aktivních studentů ve věku od 15 do 26 let, kteří projevují zájem a snahu rozvíjet se a posouvat své hranice.

Vzdělávací exkurze byla realizována za podpory projektu EHP Gendalos.

Více informací o programu Gendalos můžete najít na jeho webových stránkách (http://gendalos.cz/) a na oficiální FB stránce (https://www.facebook.com/program.gendalos/?fref=ts). 

Sdílej knihovnu

Facebook Twitter Youtube More...