Amaro records – stylová kavárna a nahrávací studio jako sociální podnik
 
Od pátku 2. prosince 2016 je v Brně na ulici Milady Horákové 22 v provozu unikátní hudební kavárna s prvky romského umění, nápaditou nabídkou menu a výjimečným kulturním programem. Hudební kavárna se stala součástí nahrávacího studia Amaro records, které vybudoval IQ Roma servis, z.s, z bývalé brněnské herny.
 
Sociální podnik Amaro records je kavárna, tréninkové pracoviště a nahrávací studio, které vybudoval IQ Roma servis, z.s., s cílem sblížení kultur, rozvoj pracovních zkušenosti mladých Romů a podporu potenciálu hudebně nadaných lidí.
 
Již v prvních dnech si kavárna našla své příznivce, kteří chodí na snídaňové menu nebo večerní drink. Daří se také nahrávacímu studiu, kde nahrávají především brněnští hudebníci, jako například El Nino nebo Monika Bagárová.
 
V prostorech hudební kavárny Amaro records se průběžně budou konat i různé kulturní akce jako koncerty, jam sessions, setkávání s osobnostmi, aj.  Například ve čtvrtek 8. prosince 2016 bude v  Amaro records od 15.00 h probíhat povídaní s uznávanou romskou spisovatelkou Oksanou Marafioti, autorkou knihy American Gipsy. Povídání bude o její práci, romské identitě a životě Romů v USA.
 
„Naše sociální kavárna se lidem líbí. Zákazníci jsou mnohdy překvapeni krásnými detaily interiéru, který dodává kavárně originalitu a umocňuje pocit pohody. U nás v kavárně je možné si dát snídani, koktejly, kafé nebo něco sladkého či slaného na zub. Chystáme také několik zajímavých akcí, o kterých budeme informovat na facebooku nebo webových stránkách amarorecords.cz“, řekla Petra Borovičková, manažerka.
 
Kavárna je otevřena pondělí až pátek od 7:30 do 22:00 hod na ulici Milady Horákové 22 v Brně. 
 
 
 
Kontakt:
Mgr. Petra Borovičková, manažerka Amaro records
Milady Horákové 22, Brno
tel. : 733127471

Sdílej knihovnu

Facebook Twitter Youtube More...