Brno 23. června 2014 – Občanské sdružení IQ Roma servis uspořádalo tiskovou konferenci ke sdílení úspěchů při zaměstnávání mladých Romů a pozitivní praxe s využíváním nástrojů aktivní politiky zaměstnanosti. Tyto zkušenosti sdružení získalo zejména díky realizaci projektu „Učíme se prací“ financovaného z Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost. V panelu vystoupil také ředitel Úřadu práce ČR krajské pobočky v Brně, Ing. Josef Bürger, který prezentoval možnosti podpory zaměstnavatelů. Na konferenci se také představili někteří zaměstnavatelé, kteří ve spolupráci s IQ Roma servisem vytvořili nová pracovní místa a nabídli příležitost mladým Romům získat práci.

Konference „Pozitivní praxe s využíváním nástrojů aktivní politiky zaměstnanosti aneb učíme se prací“ proběhla v prostorách IQ Roma servisu, jejím záměrem bylo prezentovat úspěchy při zaměstnávání mladých Romů za podpory mzdového příspěvku z projektu Učíme se prací a dalších nástrojů aktivní politiky zaměstnanosti. Ředitel Úřadu práce ČR krajské pobočky v Brně, Ing. Josef Bürger, prezentoval v zastoupení za náměstka Ministerstva práce a sociálních věcí dostupné možnosti podpory zaměstnavatelů.

Prostřednictvím konference IQ Roma servis odhalil tváře zaměstnavatelů, kteří dali příležitost mladým Romům ukázat, co umí, a vytvořili pro ně nová pracovní místa. Splnilo se tím také přání IQ Roma servisu, aby nová pracovní místa nabídly dobrou a důstojnou práci, nejenom úklidové nebo pomocné profese, díky této pracovní příležitosti se naučí nové dovednosti a odrazí se k dalším pracovním místům. Na konferenci jsme díky tomu mohli představit administrativní pracovnici Vlastu, pomocnou pečovatelku Romanu a cukrářku Dianu – všechny tři jsou na svou práci hrdé a přejí si na svých nových pracovních místech zůstat.

Zaměstnavatelé pozitivně hodnotili podporu projektu Učíme se prací, díky které je IQ Roma servis sám aktivně oslovil s přehlednou nabídkou, nemuseli tak sami vyhledávat veškeré informace k příspěvkům na pracovní místa. S novými zaměstnanci jsou spokojení, romský původ pro ně není vůbec překážkou a dokonce někteří z nich vyjádřili radost a potěšení, že našli tu správnou osobou do týmu.

Lenka Maléřová, manažerka projektu, v závěru konference představila i značku Ethnic Friendly zaměstnavatel s nabídkou možnosti podání žádosti o udělení značky právě těm zaměstnavatelům, kteří jsou otevřeni zaměstnávat Romy, překonat předsudky a někdy i vlastní špatnou zkušenost – a díky tomu dát příležitost získat mnohdy i první pracovní zkušenosti.

Konference byla realizována v rámci projektu Učíme se prací (č. CZ.1.04/3.3.05/75.00168), který je financován z prostředků ESF prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a státního rozpočtu ČR.

Kontakt:

Mgr. Lenka Maléřová 

IQ Roma servis, o. s.

Vranovská 45, Brno

e-mail: lenka.malerova@iqrs.cz, tel.: +420 774 224 511

Sdílej knihovnu

Facebook Twitter Youtube More...