Brno, 11. února 2015

TISKOVÁ ZPRÁVA

Brněnští romští studenti vybudovali posilovnu

Brno 10. února 2015  - IQ Roma servis a romští středoškoláci včera společně otevřeli v Brně na ulici Cejl 49 posilovnu ROMA GYM určenou pro studenty vzdělávacího programu Gendalos. Jde o první komunitní počin, kdy romští studenti Gendalosu vlastním úsilím a zejména svépomocnou prací vybudovali prostory posilovny a tím i vytvořili nástroj na podporu vzdělávacích úspěchů romské mládeže.

Nápad posilovny se začal realizovat na jaře 2014, kdy IQ Roma servis zvažoval, jak efektivně prázdný prostor bývalé poradny, tj. místa, kde sdružení začínalo, využít. Romští středoškoláci projevili zájem o vybudování posilovny a tak zejména ve spolupráci s pedagogem Josefem Přehnalem a dalšími pomocníky plánovali, opravovali, malovali a usilovně na otevření posilovny pracovali.

Posilovna je určena pouze klientům Gendalos, kteří se dostali do Klubu Gendalos, což je v dnešních dnes 36 romských středoškoláků využívajících služeb IQ Roma servisu. V posilovně ROMA GYM budou dokonce romští studenti i na pozicích vyškolených trenérů, kteří budou dbát na bezpečnost provozu posilovny. Provozována bude prozatím 3x týdně – pondělí, středa a pátek od 17 hod do 18:30 hod.

 „Posilovna má být další motivační prvek Klubu Gendalos, zároveň má působit preventivně ve zvládání negativních projevů emocí a samozřejmě i k rozšíření komunitní a dobrovolnické práce, kdy sami klienti se postupně stanou trenéry a budou motivovat mladší.“ Josef Přehnal, pedagog

Hlavní cílem vzdělávacího programu Gendalos je podpořit motivované romské studenty na jejich cestě ke vzdělávacím a profesním úspěchům. Základem vzdělávacího programu Gendalos je dlouhodobá spolupráce studenta střední nebo vysoké školy s pedagogem IQ Roma servisu. Do spolupráce se zapojuje také rodina studenta a učitelé ve škole.  Podpořit romského studenta a jeho lepší budoucnost může přes vzdělávací program Gendalos každý člověk, buď přímou podporou konkrétního studenta (finančně či formou mentoringu) nebo podporou celého programu, více na www.gendalos.cz.

 

Kontakt:

Bc. Josef Přehnal, pedagog IQ Roma servisu, Vranovská 45, Brno, tel. 733 689 464

Sdílej knihovnu

Facebook Twitter Youtube More...