Brno, sobota 9. září 2017 - Nadace Wallace Toronta se rozhodla společně se 180 dobrovolníky věnovat letošní svoji pomoc organizaci IQ Roma servis formou různých prací, které zvelebily prostory pro poskytování sociálních služeb i veřejně přístupné hřiště a jeho okolí.

 

Během sobotního dne dobrovolníci různého věku, z různých měst i zemí prostřednictvím Nadace Wallace Toronta pomáhali IQ Roma servisu s úpravou zeleně na dětském hřišti, malovali fasádu i prostory pro klienty a pracovníky centrály, kde IQ Roma servis poskytuje sociální služby, skládali mozaiku do tvaru loga IQ Roma servisu, myli okna a dokonce likvidovali injekční stříkači, které na dětském hřišti objevili. To vše dělali s dobrou náladou, plni energie a vstřícnosti.

"Je to neskutečná pomoc, které se velmi vážíme. Děkujeme Nadaci Wallace Toronta i všem lidem, kteří se stali dobrovolníky, aby IQ Roma servisu pomohli", Veronika Kandelová, koordinátorka dobrovolníků IQ Roma servisu.

Nadace W. Toronta byla založena v březnu roku 2003 skupinou bývalých misionářů, kteří sloužili na misii v České a Slovenské republice v Církvi Ježíše Krista Svatých posledních dnů. Nadace je neziskovou organizací, která působí na základě darů a grantů. Logem Nadace W. Toronta je třešňový strom – symbol osvěty, jednoty a sdílených hodnot. Tak jako třešňový strom poskytuje množství malých, ale podstatných plodů, tak působí i Nadace Wallace Toronta – malými, ale smysluplnými skutky. Prostřednictvím přátel nadace přispívá na různé místní vzdělávací, dobročinné a humanitární projekty v České a Slovenské republice.

Podobné projekty realizovali během několika let v Ostravě, Malejovicích, Košicích a Moldave  na Slovensku, Uherském Hradišti, Jihlavě, Žilině na Slovensku, ve Zlíně, v Plzni, Trenčíně na Slovensku a v Nové Pace. Dobrovolníci tam pracovali v hospicích, domovech pro důchodce, pro Charitu, v romské osadě, ve školách, v parcích a na různých dalších objektech.

IQ Roma servis si spolupráce s Nadací Wallace Toronta velmi váží a věří, že zůstanou nadále v blízkém kontaktu.

 

Fotografie akce: https://www.facebook.com/pg/iq.roma.servis/photos/?tab=album&album_id=10155788797338826

Za IQ Roma servis
Veronika Kandelová
608 440 603
 
Za Nadaci Wallace Toronta Hana Šnajdarová wallace.toronto@gmail.com
608 432 633
 

 

Sdílej knihovnu

Facebook Twitter Youtube More...