Brno 26. září 2017

 

Do projektu Bertík pomáhá, který ve středu 27. září startuje po celé České republice, se zapojuje i IQ Roma servis. Cílem charitativní akce Bertík pomáhá je podpořit regionální projekty zaměřené na vzdělání a rozvoj dětí ze sociálně znevýhodněného prostředí. Zákazníci všech prodejen Albert mohou prostřednictvím běžného nákupu rozhodnout, který z nominovaných projektů podpoří. Hlasování trvá do 10. října a Nadační fond Albert celkově rozdělí 3,7 milionu korun.

O přízeň zákazníků se budeme ucházet s projektem “Komu se nelení, tomu se zelení“.

Hlavním cílem projektu „Komu se nelení, tomu se zelení“ je v bezpečném a známém prostředí a hlavně zábavným způsobem naučit děti a mládež hospodařit s penězi, vytvořit si zážitek z „vydělání“ peněz, ale také z jejich utracení nebo ztráty a z možnosti růstu financí díky úrokové sazbě nebo bonusy za absolvované „rekvalifikační kurzy“.

„Prostřednictvím projektu Komu se nelení, tomu se zelení chceme pracovat zejména s našimi klienty, tj. s mladou romskou generací, na jejich finanční gramotnosti a přes toto téma i na jejich motivaci ke vzdělání, následnému uplatnění na trhu práce a budoucímu úspěchu v životě. Máme také radost, že se můžeme účastnit této kampaně, která chytrým způsobem dává lidem v okolí vědět o naší činnosti“, dodává Hana Kochtíková, vedoucí Centra prevence a osobnostního rozvoje.

Kampaň Bertík pomáhá se zaměřuje na pomoc dětem ze sociálně znevýhodněného prostředí. Zákazníci mají možnost ve všech obchodech Albert podpořit běžným nákupem dobročinné projekty v jejich okolí. Organizace mohly přihlašovat své projekty během jara. Správní rada Nadačního fondu Albert následně vybrala ze všech přihlášených projektů dva nejlepší v každém ze 40 regionů. Celkem rozdělí Nadační fond Albert mezi 80 projektů 3,7 milionu korun. Hlasování letos probíhá ve všech hypermarketech i supermarketech Albert.

Zákazníci mohou o projektech hlasovat prostřednictvím žetonů – Bertíků, které dostanou za každý nákup v obchodech Albert nad 200 korun. Po ukončení dvoutýdenního hlasování bude v každém regionu vyhlášen vítězný projekt, který získá od Nadačního fondu Albert částku 55 tisíc korun, druhý obdrží 35 tisíc korun.

Podrobnosti o programu Bertík pomáhá jsou k dispozici na webu Nadačního fondu Albert. Najít tady lze přehled všech projektů, pro něž je možné v jednotlivých regionech a konkrétních prodejnách Albert hlasovat.

Seznam prodejen, kde můžete pro náš projekt hlasovat:

HYPER 162 BRNO, U dálnice // COMPACT 802 BRNO, Vídeňská // SUPER 012 ŠLAPANICE // SUPER 622 BRNO, Pálavské nám. // SUPER 003 BRNO, Masárova // SUPER 669 BRNO, Novolišeňská // SUPER 015 BRNO, Stará Osada // SUPER 712 BRNO, Cornovova // SUPER 410 BRNO, Merhautova // SUPER 001 BRNO, Halasovo nám. //

SUPER 016 BRNO, Jihomoravské nám. // SUPER 858 BRNO, Letmo // COMPACT 348 VYŠKOV, U Jandovky // SUPER 602 TIŠNOV // SUPER 517 KUŘIM // SUPER 504 // ADAMOV // SUPER 182 BLANSKO, Nádražní // SUPER 612 BOSKOVICE // SUPER 489 LETOVICE

 

Kontakt:

Hana Kochtíková, Vedoucí Centra prevence a osobnostního rozvoje

IQ Roma servis, z.s.,  Vranovská 846/45, Brno

Tel.: +420 730 894 675

 

 

Sdílej knihovnu

Facebook Twitter Youtube More...