Týden v nízkoprahovém Klubu Ikvéčka

Pá, 11/10/2019

Týden 23.-27.9.2019 byl týdnem Nízkoprahovým klubů. Již druhým rokem se do tohoto týdne zapojil nízkoprahový klub IQ Roma servis s bohatým programem.

 

Dopoledne bylo věnováno návštěvám ze základních škol v lokalitě, kde organizace působí.

Na návštěvu do klubu přišlo několik tříd prvního stupně ze základních škol ZŠ Nám. 28. října a ZŠ Křenová. Dětem jsme představili náš klub a povídali si s nimi o tom, jak funguje, co se v něm dá dělat a jaké všechny další věci jim u nás můžeme nabídnout (kroužky, hudebnu, doučování a další). Děti pak ve skupinkách vymýšlely a kreslily, jak by si představovaly ten nejlepší klub ze všech, a co vše by v něm chtěly mít. Skupinky nakonec své skvělé nápady prezentovaly před ostatními. Na závěr dostali školáci prostor, aby se vydali klub prozkoumat sami. To se setkalo s velkým nadšením a děti se okamžitě rozeběhly k fotbálku, stolnímu tenisu, počítačům a tabuli na malování. Po zhruba hodinovém programu jsme příjemnou návštěvu zakončili společným rozloučením v kroužku a vystavením projektů.

 

Návštěvu tříd u nás v NZDM považujeme za skvělou příležitost, jak navázat užší spolupráci se školami, dál šířit povědomí o naší službě a způsob, jak dětem představit Klub jako smysluplnou a obohacující alternativu trávení volného času, kde jim vždy někdo ochotně pomůže s čímkoli, s čím se právě potýkají (škola, rodina, mezilidské vztahy, chování apod.). Oběma školám tímto děkujeme a těšíme se zase někdy na viděnou.  

 

Odpolední program byl připraven pro klienty klubu, každý den je čekala na klubu zajímavá aktivita. První den probíhal turnaj v ping pongu. Turnaj byl rozdělený do dvou kategorií a pro vítěze byly nachystány trofeje a drobné odměny. Část mladších účastníků ping pong mnohokrát nehrála, a proto proběhl nejprve krátký trénink. Na závěr každého turnaje proběhlo vyhlášení a nejlepší hráči byli odměněni. Starší se po turnaji zúčastnili ještě preventivní aktivity s tématem kouření.

 

Úterní odpoledne bylo o poznání klidnější a v ničem se nesoutěžilo. Tématem byly deskové hry. Každý si mohl vyzkoušet několik nových her, které nám zapůjčila společnost Albi nebo zahrát osvědčené klasiky, které tu už nějakou chvilku máme. Největšímu úspěchu se těšily postřehové a interaktivní hry, které přitáhly pozornost většiny účastníků. Děkujeme Albi za pomoc při realizaci deskového odpoledne.

 

Ve středu probíhal meziklubový turnaj ve stolním fotbálku. Ve spolupráci s ostatními organizace v lokalitě organizace Drom - klub Brána, Ratolest – klub Pavlač, Armáda spásy – klub Dživipen a Lavina, Teen Challenge, Sdružení Petrov - klub Fara. Účastnily se ho dvoučlenné týmy, které mohly v každém zapojeném klubu odehrát jeden zápas a také zjistit jak to v daném klubu funguje a co nabízí. Na turnaj celkem přišlo 48 dětí. Vyhlášení proběhlo zde v klubu a odměněny byly nejúspěšnější i nejaktivnější týmy.

 

Ve čtvrtek proběhl workshop o zdravé výživě. Klienti NZDM jsou zasažení nezdravým životním stylem, proto jsme pro ně tento workshop naplánovali.  Klienti se dozvěděli, jaké potraviny jsou vhodné a zdravé pro jejich věk. Poté proběhla ochutnávka, kterou nám připravila slečna lektorka Markéta, která je současně klientkou programu Gendalos.  Na přednášce jsme rozebírali, i jaké množství cukru je pro zdraví člověka nebezpečné. Dozvěděli se, jak vypadá výživová pyramida a nakonec pokládali lektorce otázky, na které ochotně odpovídala.

 

Děkujeme všem zúčastněným za pěkně strávený týden v klubu a těšíme s na příští rok.

 

 

 

Lokalita: 
Facebook Twitter Youtube More...